Trudny czas

Gdy umiera ukochana osoba, trudno jest się nam pogodzić z Jej śmiercią, gdyż żegna się ukochanych rodziców, rodzinę oraz przyjaciół. Bez względu na to, czy jest to długa choroba, gdzie wydawało by się, że mamy czas na przygotowanie się do tego momentu, czy też jest to sytuacja nagła to przeżycie żałoby nie jest łatwe. To predyspozycje psychiczne przyczyniają się do tego jak sobie z tym poradzimy- jedno jest pewne, żałoba musi potrwać, by zorganizować życie na nowo. Ważne by nie przeciągła się, a poniższe etapy nie trwały zbytnio długo- wówczas konieczne jest zgłoszeni się o pomoc do lekarza.

Czas pogrzebu

Jest to czas, gdy często nie dowierzamy temu co się stało, a nasze myśli skupiają się wokół pożgania ukochanej osoby na zawsze. Wówczas to trud sprawiają takie czynności jak organizacja ceremonii pogrzebowej, powiadomienia bliskich, przygotowanie stypy. Niejednokrotnie odczuwa się odrętwienie, zakłopotanie a wręcz chęć izolacji od świata. Ten etap mija po kilku dniach.

Dwa miesiące

Gdy pogrzeb zostanie odprawiony i wracasz do domu, wówczas przychodzi czas na realne odczucie smutku i pustki. W ten czas nie unikaj rodziny oraz przyjaciół, co pogłębiłoby poczucie samotności. Wręcz przeciwnie- rozmawiaj, płacz, poproś o pomoc. To bowiem właśnie tutaj niektórzy nie potrafiąc sobie poradzić z własnymi myślami sięgają po używki- w takiej sytuacji skontaktuj się z lekarzem i poproś o pomoc.

Faza pośrednia

To w tym czasie uczymy się życia na nowo- trwa to od około trzeciego do ósmego miesiąca po śmierci najukochańszej osoby. Pojawia się racjonalizacja odejścia, a myśli i czyny skupiają się na wspomnieniach i porządkowaniu pamiątek. Jest to jednak nadal trudny czas, gdzie mogą pojawić się depresje, obsesyjne szukanie winnych i obwinianie siebie.

Odzyskanie równowagi

Po około roku po pogrzebie następuje prawdziwe pogodzenie się z utratą. Codzienne sprawy zostały poukładane na nowo, a pustka zostaje zastąpiona dobrymi wspomnieniami. To w tym czasie następuje pogodzenie się z koleją życia i przemijaniem, które dotyczy każdego z nas.

Całodobowe

Pogotowie pogrzebowe

+48 600 991 528 +48 32 211 00 55

Harmata

Organizacja Pogrzebu

Organizujemy pogrzeby tradycyjne oraz urnowe w różnych obrzędach wyznaniowych, a Pracownicy naszego zakładu poprzez dyspozycyjność, zaangażowanie i doświadczenie gwarantują pomoc w załatwianiu spraw urzędowych. Wówczas Państwo ten dotkliwy czas będą mogli spędzić na pożegnaniu i kontemplacji.

czytaj więcej

Profesjonalna

Obsługa konduktów

oferta

Pogrzebowe

Wieńce i Wiązanki

zobacz

transport zmarłych

w całej Europie

więcej

Zakład pogrzebowy HARMATA

Brzeszcze, ul. Turystyczna 6

Copyright © 2018 Zakład Pogrzebowy HARMATA.